A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Kolejne sukcesy tenisowe studenta UZ

1 listopada 2014 r.

Student II roku inżynierii biomedycznej Uniwersytetu Zielonogórskiego - Piotr Barański zanotował duże sukcesy w drugiej połowie 2014 roku.

Na lipcowych Mistrzostwach Polski Mężczyzn i Kobiet zdobył 2 medale. Jeden to brązowy krążek w grze mieszanej, w której wystąpił wraz 16-letnią Oliwią Szymczuch z Krakowa a drugi to srebrny medal za wicemistrzostwo Polski w grze podwójnej mężczyzn. Debla zagrał z kolegą ze Szczecina Rafałem Teurerem. Należy odnotować ich wielki sukces w półfinale gdzie pokonali absolutnych faworytów do tytułu Piotra Gadomskiego i Macieja Smołę z AZS Poznań 7-6(7) 7-6(6). Są to zawodnicy z kadry Polski oraz wielokrotni zwycięzcy międzynarodowych turniejów.

W międzynarodowych startach Piotr odniósł także sukcesy i to zarówno w grze pojedynczej jak i podwójnej.

We sierpniu na turnieju ITF Bytom Open po wygraniu 3 meczy w kwalifikacjach do turnieju głównego wygrał z Czechem Robertem Rumlerem, który był nawet na pozycji 688 i zdobył pierwsze punkty do klasyfikacji singlowej ATP.

W grze podwójnej poszło Piotrowi nawet lepiej. Na turniejach w listopadzie w Casablance grał z kolegą z Krakowa Bartoszem Wojnarem. W 3 turniejach rozegrał 9 meczy deblowych, z których wygrali 6. W Maroku osiągnęli półfinał i finał. W finale mieli ogromną szansę na zwycięstwo bowiem prowadzili w trzecim secie (supertiebreak) 9-5. Dużo większe doświadczenie (przeciwnicy rozegrali w ATP 1003 mecze a Polacy tylko 82) ich marokańskich przeciwników wzięło górę i wygrali 7-5 4-6 12-10. Dzięki tym zwycięstwom Piotr osiągnie wysoką pozycję w klasyfikacji ATP.

Więcej szczegółów na temat najlepszego lubuskiego tenisisty można znaleźć na stronie::

D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT